7 natūralios priemonės, apsaugančios nuo nagų ir pėdų grybelio

Pėdų grybelis

Įsivaizduokite situaciją, kuomet nuotaikingai praleidžiate laiką SPA centre, mėgaujatės masažais, sauna, šildomais baseinais ir kitomis procedūromis. Po kelių dienų pėdų tarpupirščiai pradeda niežėti ir atsiranda pleiskanotas bėrimas. Taip, tikėtina, jog jūs užsikrėtėte pėdų grybeliu.

Nagų grybelis ir pėdų grybelis yra dažnai pasitaikančios grybelinės infekcijos. Nors šios nemalonios odos ligos gali paveikti kiekvieną iš mūsų, daugeliu atvejų, grybelį padeda įveikti paprastos vaistinėje parduodamos priemonės.

Tačiau pasitelkus Vakarų mediciną ir gamtos sukurtas natūralias priemones ne tik galima įveikti erzinančią infekciją, bet ir apsisaugoti nuo pasikartojančių užkrėtimų. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime kas yra pėdų ir nagų grybelis, kokie pagrindiniais šių ligų simptomai ir kaip gamtoje randamos natūralios priemonės ir jomis praturtinta kosmetika gali padėti apsaugoti jūsų pėdas ir nagus.

Pėdų grybelis

Pėdų grybelį dažniausiai sukelia Trichophyton rubrum, Epidermophyton floccosum, Trichophyton interdigitale grybeliai. Infekcija prasideda tarpupirščiuose ir gali plisti per visą pėdą, ji pasireiškia odos sudirgimu, niežėjimu, pleiskanojimu ir nemaloniu kvapu. Kiekvienas gali užsikrėsti grybeliu, jei vaikšto basomis pėdomis viešoje saunoje, baseine, sporto salėje ar panašiose vietose.

Perdėtą grybelio dauginimąsi taip sukelia tam palanki aplinka. Sportuodami, prakaituodami ar dėvėdami sintetinio audinio kojines, neleidžiančias pėdų odai kvėpuoti, rizikuojate pėdų grybeliu. Taip pat kenčiantys nuo diabeto, uždegiminių ligų ar vyresnio amžiaus žmonės taip pat turi didesnę tikimybę susirgti pėdų grybeliu, dėl suprastėjusios kraujotakos.

Pėdų grybelis – simptomai:

  • Sutrūkinėjusi, pleiskanojanti pėdų oda, daugiausiai tarpupirščiuose;
  • Niežulys ir deginantis pojūtis;
  • Pūslės ir nuo jų atsirandančios žaizdelės;
  • Paraudusi, uždegiminė oda.

Nagų grybelis

Nagų grybelis
Nagų grybelis

Nagų grybelis gali atsirasti iš jau turimo pėdų grybelio, pagrindiniai nagų grybelio sukėlėjai yra dermatofitai, mieliagrybiai ir pelėsiai. Tai grybelinė infekcija, kuri išsivysto nago plokštelėje. Ji sukelia nago skilinėjimą, pageltimą ir sluoksniavimąsi. Kitaip nei pėdų grybelis, nagų grybeliu retai užsikrečiama nuo kitų žmonių.

Nagų grybelis gali atsirasti tiek ant rankų, tiek ant pėdų nagų, bet dažniausiai užsikrečia pėdų nagai dėl nuolatinio buvimo batuose, prakaituojant. Vyresni žmonės, sergantys diabetu ar kraujagyslių ligomis taip pat turi didesnę tikimybę susirgti nagų grybeliui, nes tokių žmonių kraujotaka yra suprastėjusi ir negali tinkamai aprūpinti deguonimi galūnių, taip apsaugodama jas nuo infekcijų.

Nagų grybelis – simptomai:

  • Sustorėję, besisluoksniuojantys nagai;
  • Pakitusi nago plokštelė, suskilinėjęs nagas;
  • Pakitusi nagų spalva, geltonavimas, rudavimas;
  • Nemalonus kvapas.

Kaip gydomas nagų ir pėdų grybelis?

Jei pastebėjote įprastus grybelio simptomus ant pėdų odos ar nagų, apsilankykite pas podologą arba dermatologą. Jie padės rasti tinkamas priemones nuo grybelio ir nagų grybelio gydymo budus. Pėdų grybeliui gydyti yra naudojami specialūs antigrybeliniai vaistai, serumai, kremai ir purškikliai. Vaistai nuo nagu grybelio turi buti išrašomi dermatologo.

Nagų grybelis taip pat yra gydomas kremais ir serumais nuo grybelio bei specialiomis nagų frezomis, darant medicininį pedikiūra pas podologą, padedančiomis pašalinti pažeistą nagą. Tačiau net ir grybeliui išgijus, pažeista nago vieta gali išlikti net iki metų laiko, iki kol seną nagą pakeis naujas. Nors vaistų tuomet naudoti nebūtina, prevencijai galima pasitelkti natūralias priemones. Grybelis dažnai sunkiai pasiduoda gydymui, todėl geriausiai veikia kompleksnis požiuris, dermatologo konsultacija, apsilankymas pas podologą , bei namų darbai. Plačiau apie grybelio gydymą.

Natūralios priemonės nuo nagų ir pėdų grybelio

Nors niekas nėra apsaugotas nuo grybelinių infekcijų, jų galima išvengti pasirūpinus tinkama pėdų ir nagų higiena bei natūraliomis apsauginėmis kosmetikos priemonėmis. Jei dažnai lankotės vietose, kuriose tenka nusiauti batus, sportuojate, naudojatės pedikiūro ar manikiūro procedūromis, rekomenduojama išbandyti natūralias kosmetikos priemones, sukurtas apsaugai nuo grybelio.

Tačiau jei visgi užsikrėtėte grybeliu, būtinai kreipkitės pas gydytoją dermatologą. Jis nustatys problemos priežastį ir rekomenduos tinkamiausius vaistus nuo grybelinės infekcijos. Ir kreipkites pas podologą kad butu atliktas pedikiuras grybelio pazeistiems nagams. Norėdami paspartinti gijimą, galite išbandyti šias natūralias priemones nuo nagų grybelio ir jomis praturtintą nagų ir pėdų kosmetiką nuo grybelinės infekcijos.

1. Arbatmedžio eterinis aliejus

Iš arbatmedžio lapų išgaunamas skaidrios spalvos eterinis aliejus nuo seno yra naudojamas odos pažeidimams ir infekcijoms gydyti. Tai Australijoje plačiai paplitęs augalas, pirmiausiai pradėtas naudoti dar vietinių aborigenų genčių.

Tai itin galinga, aitraus kvapo medžiaga, todėl verta rinktis kosmetiką ir kitus preparatus, jau turinčius tinkamą arbatmedžio aliejaus koncentraciją sudėtyje. Tačiau net ir grynas aliejus dažnai yra atskiestas, nes per didelė veikliosios medžiagos koncentracija gali būti per stipri sąlyčiui su oda.

Šis aliejus yra vertinamas dėl antiseptinių, antigrybelinių ir antibakterinių savybių, tad dažnai arbatmedžių aliejus naudojamas preparatuose nuo pėdų ir nagų grybelio, aknės ir kitų odos ligų. Arbatmedžio eterinį aliejų ir juo praturtintus produktus taip pat rekomenduojama naudoti, norint sumažinti galvos odos pleiskanojimą ir perdėtą riebalavimąsi.

Aliejus taip efektyviai įveikia grybelius, bakterijas ir virusus, kad jį galima naudoti kaip natūralų dezinfekantą rankoms bei paviršių valymui. Žinoma, prieš naudodami aliejų ar produktus, kurių sudėtyje yra eterinio aliejaus, pirmiausiai atlikite alerginį testą, užtepdami mažą kiekį produkto ant riešo.

2. Kokosų riešutų aliejus

Saldžiai kokosais kvepiantis aliejus tinka ne tik maisto gaminimui, bet ir apsaugai nuo pėdų ir nagų grybelio. Priemonės, praturtintos šiuo aliejumi, pasižymi antigrybelinėmis savybėmis. Kelių tyrimų metu buvo nustatyta, jog kokosų riešutų aliejus įveikia dažniausiai pasitaikančius grybelius ir pagreitina odos gijimą.

Verta įsidėmėti, jog kokosų riešutų aliejus yra vertinamas kaip kemšantis poras. Todėl tepdami aliejų tiesiogiai ant odos, ypatingai veido odos, rizikuojate užkimšti poras ir pabloginti odos būklę, jei turite aknę.

Tačiau daugeliu atvejų, tai saugi priemonė ne tik apsaugoti pėdas ir nagus nuo galimų grybelinių užkrėtimų, bet ir drėkinti pažeistą odą. Dažniausiai atsiradus odos grybeliui, pažeistose vietose oda išsausėja, pradeda skilinėti, todėl tinkamas drėkinimas gali sumažinti diskomfortą ir pagreitinti gijimą.

3. Vitaminas E

Tam, kad oda ir nagai būtu sveiki ir atsparūs ligoms, jiems būtini įvairūs vitaminai ir mineralai. Vitaminas E yra vienas svarbiausių vitaminų tinkamai odos sveikatai užtikrinti. Nors daugelis jo gauna užtektinai su maistu, tepamas vitaminas E ir priemonės, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, suteikia odai atsparumo prieš ligas, senėjimą ir netgi grybelį. Jis ne tik gali padėti apsisaugoti nuo nagų ir pėdų grybelio, bet ir pašalinti odos dėmes, paviršines raukšles ir kitą aplinkos padarytą žalą.

Vitaminas E kūne veikia kaip antioksidantas. Antioksidantai yra svarbūs žmogaus organizmui, nes jie padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso. Oksidacinis stresas yra sukeliamas kenksmingų medžiagų ir cheminių reakcijų, vykstančių kūne, kuomet tokios medžiagos yra skaidomos. Todėl vitaminas E gali apsaugoti odą ir padėti jai gyti greičiau.

4. Kakavos sviestas

Kakavos sviestas, daugeliui gerai pažįstama sausainiais kvepianti riebalinė medžiaga, išgaunama iš kakavos pupelių. Dažniausiai kakavos sviestas yra naudojamas šokolado ir kitų saldėsių gamyboje, bet mokslininkai pastebėjo, jog jis teigiamai veikia žmogaus sveikatą ir ypatingai odą.

Kakavos sviestas yra kupinas vitaminų ir mineralų, būtinų odos regeneracijai ir sveikatai. Taip pat jis pasižymi antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu ir išskirtiniu odos drėkinimu. Jis gali būti naudojamas kaip pagalbinė priemonė kovoje su nagų ir odos grybeliu ir jo sukeltu odos skilinėjimu ir išsausėjimu.

Kakavos sviestas yra daug riebesnis ir skalsesnis nei įprasti odos drėkikliai, todėl jis ilgam pamaitina ir apsaugo odą. Taip pat kakavos svieste gausu antioksidantų ir vitamino E, palaikančių tinkamą odos sveikatą ir apsaugančių nuo jau minėto oksidacinio streso.

5. Pipirmėčių eterinis aliejus

Pipirmėte dažniausiai yra naudojama patiekalų dekoracijai ir kaip arbatžolė. Visi žino galingą pipirmėčių arbatos poveikį prieš peršalimo simptomus, galvos skausmą ir nemigą. Tačiau nedaugelis žino pipirmėčių eterinio aliejaus galią kovoje su grybeliais ir bakterijomis. Tyrimų metu buvo pastebėta, jog pipirmėtėje esančios veikliosios medžiagos padeda įveikti dažniausiai pasitaikančius grybelius ir mieliagrybius kaip Candida.

Šis eterinis aliejus ir juo praturtinti produktai gali tapti patikima apsauga nuo nagų ir pėdų grybelio bei padėti greičiau užgydyti sudirgusią odą. Kadangi pipirmėčių eterinis aliejus pasižymi skausmą raminančiomis savybėmis, odos grybelio atveju, aliejus gali padėti sumažinti odos niežėjimą ir maudimą.

6. Citrinžolių eterinis aliejus

Citrinžolių aliejus, išgaunamas iš Azijos šalyse itin vertinamos citrinžolės, dvelkia stipriu citrusiniu aromatu. Tačiau malonus kvapas yra tik viena iš teigiamų šio eterinio aliejaus savybių. Kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog citrinžolių eteriniame aliejuje esančios veikliosios medžiagos veiksmingai sunaikina dažniausiai pasitaikančius grybelių variantus, įskaitant ir pėdų grybelio sukėlėjus.

Taip pat citrinžolių aliejus galimai malšina galvos skausmą ir nuramina bakterinių odos užkrėtimų sukeltą sudirgimą ir taip padeda greičiau organizmui atsigauti. Malonus citrinžolių eterinio aliejaus aromatas atpalaiduoja kūną ir padeda nusiraminti.

7. Čiobrelių eterinis aliejus

Čiobrelis, tai gerai Lietuvoje pažįstama vaistažolė. Mūsų protėviai nuo seno naudodavo čiobrelių užpilus ir arbatas peršalimo simptomams mažinti. Tačiau čiobrelių eterinis aliejus taip pat pasižymi išskirtinėmis antigrybelinėmis ir antibakterinėmis savybėmis.

Naudojamas nagų ir pėdų grybeliui gydyti, šis eterinis aliejus gali padėti pagreitinti gijimą ir atstatyti tinkamą odos būklę. Būtent dėl galingų antigrybelinių savybių, čiobrelių aliejus yra naudojamas kaip konservantas kosmetikoje, maiste, buitiniuose gaminiuose. Tačiau grynas čiobrelių eterinis aliejus gali būti per stiprus naudoti ant odos ir pavojingas jo išgėrus. Todėl visuomet rekomenduojama geriau rinktis gaminius, kurių sudėtyje jau yra šios veikliosios medžiagos.

Natūrali kosmetika pėdų ir nagų apsaugai

Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio
Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio

Gamta sukūrė šimtus natūralių priemonių, padedančių kovoti su įvairiais negalavimais. Pasitelkus gamtos išmintį ir medicinos žinias „Podologijos Klinika” kosmetikos linija gali didžiuotis kosmetikos priemonėmis, sukurtomis apsaugoti odą ir nagus.

Mūsų apsauginiai balzamai ir serumai yra pritaikyti tiek individualiam naudojimui namuose, tiek profesionalams – podologams ir manikiūrininkams. „Podologijos Klinika” kosmetikos produktai yra praturtinti ekologiškai išgaunamais, natūraliais eteriniais aliejais, suteikiančiais priemonėms daugiau galios apsaugant odą ir nagus nuo grybelio.

Apsilankykite – natūrali kosmetika pėdų ir nagų priežiūrai.

Žymės: , , , , , , , , , , , ,
Ankstesnis straipsnis
Kakavos sviestas – pagalba nuo nagų ir pėdų grybelio
Kitas straipsnis
Svarbiausi vitaminai odos, nagų ir plaukų sveikatai bei apsaugai