Svarbiausi vitaminai odos, nagų ir plaukų sveikatai bei apsaugai

vitaminai odai

Vitaminai yra gyvybiškai svarbūs žmogaus sveikatai ir gerai savijautai. Kiekvieną dieną mūsų organizmui būtina gauti įvairių grupių vitaminų ir mineralų tinkamai ląstelių gamybai, organų darbui, imuninės sistemos apsaugai ir kitiems vidiniams procesams.

Vitaminai yra organiška medžiaga, randama maiste. Skirtingi maisto produktai turi skirtingų vitaminų, todėl sveikam žmogui būtina subalansuota mityba. Pagrindinės dvi vitaminų grupės yra vandenyje tirpstantys ir riebaluose tirpstantys vitaminai. Vandenyje tirpstantys – kaip C ir B grupės vitaminai ilgai kūne neužsibūna, todėl jų gauti su maistu ar maisto papildais būtina kiekvieną dieną.

Riebaluose tirpstantys – kaip A, E, D, K vitaminai yra saugomi kūno riebaliniame sluoksnyje ir gali organizme išsilaikyti savaites ar net kelis mėnesius. Todėl svarbu gauti tinkamą šių vitaminų kiekį, bet neperdozuoti. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime vitaminų svarbą odai, nagams ir plaukams bei kokie vitaminai yra būtini palaikyti sveiką ir jaunatvišką odą.

Kodėl vitaminai yra būtini odai, nagams ir plaukams?

Net ir valgant subalansuotą mitybą, žmogaus kūnui kartais reikia maisto papildų ir vitaminų, skirtų palaikyti tinkamą fizinę ir psichologinę būseną. Dažniausiai pirmieji vitaminų ir mineralų trūkumo ženklai pasirodo ant odos, nagų ir plaukų. Oda išsausėja, tampa lengviau pažeidžiama, pagreitėja senėjimo procesai, atsiranda bėrimų. Plaukai negaudami užtektinai vitaminų pradeda slinkti, skilinėti, praranda natūralų žvilgesį. Nagai taip pat skilinėja, lėčiau auga yra labiau linkę į uždegimus ir pažeidimus.

Vitaminai odos ir nagų apsaugai

Mūsų oda yra itin svarbi audinių sistema. Ji apsaugo kūną nuo aplinkos žalos, reguliuoja kūno temperatūrą ir padeda organizmui pašalinti nereikalingas bei kenksmingas medžiagas. Todėl nenuostabu, jog odos ligos, alerginės reakcijos, sudirgimai ir senėjimo procesai neaplenkia nė vieno.

Nors tokios odos ligos kaip grybelis, dermatitas, aknė ir panašūs susirgimai dažnai yra neišvengiami, tam tikros maistinės medžiagos ir vitaminai gali padėti apsaugoti odą ir užtikrinti ilgalaikę jos sveikatą.

Vitaminas D yra svarbus reguliuojant odos toną ir apsaugant ją nuo uždegiminių procesų. Pagrindinis būdas kūnui pasigaminti užtektinai vitamino D yra buvimas saulės šviesoje. Taip pat vitamino D galima gauti iš tokių maisto produktų kaip kiaušiniai, žuvis, pieno produktai.

Kitas nepakeičiamas vitaminas yra vitaminas K, veikiantis gydančiai. Jis padeda odai greičiau gyti po sužeidimų, sumažina randų susidarymą bei padeda pašalinti odos patamsėjimus ir apsaugoti nuo strijų. Šio vitamino galite gauti valgydami lapines ir ankštines daržoves: kopūstus, špinatus, pupeles.

Vitaminas E yra būtinas odos apsaugai. Šis vitaminas kūne veikia kaip antioksidantas ir apsaugo odą nuo aplinkos žalos. Jis užkerta kelią ląstelių oksidaciniam stresui, galinčiam sukelti vėžinių susirgimų. Taip pat vitaminas E yra svarbus kovoje su pėdų odos ir nagų grybeliu. Jis ne tik padeda greičiau atsikratyti infekcijų, bet ir pagreitina odos ląstelių regeneraciją ir gijimą.

Vitaminai jaunatviškai odai

Metams bėgant, normalu, jog veido ir kūno oda nebeatrodo taip kaip anksčiau. Prabėgusius metus įamžina raukšlelės, patamsėjimai, suglebusi oda. Tačiau net ir vyresniame amžiuje galite palaikyti odos jaunystę maitindamiesi subalansuota mityba ir pasitelkdami tam tikrus vitaminus.

Vitaminai D ir E yra svarbūs odos jaunystei ir apsaugai nuo aplinkos žalos. Kenksmingi saulės spinduliai, užterštas oras, stipri kosmetika ilgainiui sausina ir pažeidžia odos ląsteles, o šie vitaminai padeda užkirsti kelią odos pažeidimams bei pagreitina naujų ląstelių gamybą.

Taip pat odos ilgaamžiškumui ir elastingumui bei stipriems nagams yra būtini baltymai. Kolagenas – vienas svarbiausių baltymų odos regeneracijos procese, jis palaiko odos putlumą ir elastingumą. Kolageno galima gauti iš baltymų turinčio maisto, bet taip pat naudojant papildus ir odos kosmetikos priemones, praturtintas šia vertinga medžiaga.

Vitaminai nagams ir plaukams

Nagai ir plaukai yra sudaryti iš panašių dalelių, vadinamų keratinu. Keratinas suteikia jiems žvilgesio ir tvirtumo. Tačiau sutrikus sveikatai, susilpnėjus imuninei sistemai ar trūkstant vitaminų, nagai ir plaukai yra pirmieji, parodantys to ženklus. Kadangi susirgus ar nusilpus organizmui, kūnas prioritetizuoja svarbiausius organus, plaukai ir nagai netenka daugelio svarbių vitaminų.

Nagams ir plaukams stiprinti bei apsaugoti patariama naudoti vitaminą D, Omega-3 riebalų rūgščių, taip pat B grupės vitaminų (ypatingai B7, žinomo kaip biotinas). Šiuos vitaminus galima gauti tiek su maistu, tiek su maisto papildais ar specialiai nagams ir plaukams pritaikytais balzamais ir kitomis kosmetikos priemonėmis, kurių sudėtyje yra šių papildų.

Vitamino E svarba odai ir plaukams

Jau minėjome, jog vitaminas E yra sveikos odos ir nagų garantas. Tiek gaunant vitamino E su maistu, tiek vartojant papildus ar naudojant kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, apsaugote plaukus, odą ir nagus.

Vitaminas E yra riebaluose tirpstanti medžiaga, todėl tiek vartojant su maistu, tiek tepant ant odos, jis greičiau prasiskverbia į gilesnius audinių sluoksnius. Būtent dėl šios priežasties ir itin stiprių antigrybelinių savybių, vitaminas E yra puiki priemonė prieš nagų ir pėdų grybelį. Jis yra veiksmingas gydant nagų grybelį, nes aktyviosios medžiagos prasiskverbia pro nago plokštelę ir gali pasiekti grybelio židinį, taip jį sunaikindamos.

Antioksidantai padeda apsaugoti nago ir odos ląsteles nuo infekcijos ir taip greičiau joms atsikurti.

Vitaminais praturtinta kosmetika pėdų ir nagų apsaugai

Natūrali kosmetika odai ir nagams
Natūrali kosmetika odai ir nagams

Vitaminai atlieka šimtus skirtingų funkcijų žmogaus kūne. Todėl svarbu kasdien gauti tinkamą subalansuotą vitaminų kiekį. Vitaminus sveikai odai, nagams ir jų apsaugai taip pat galite gauti iš natūralių kosmetikos priemonių.

Podologijos Klinika” kosmetikos linija siūlo ekologiškus serumus, balzamus, praturtintus vitaminu E ir natūraliais eteriniais aliejais. Šios priemonės yra sukurtos nagų ir pėdų apsaugai nuo grybelio. Jie yra naudojami podologų, manikiūro ir pedikiūro specialistų, siekiant apsaugoti klientus nuo nepageidaujamų infekcijų.

Tačiau šios medžiagos gali tapti ir jūsų kasdienės priežiūros dalimi. Vitaminai ir kitos natūralios medžiagos apsaugo ir veikia raminančiai, padėdamos jūsų odai ir nagams greičiau pasveikti ir atsinaujinti.

 

Žymės: , , , ,
Ankstesnis straipsnis
7 natūralios priemonės, apsaugančios nuo nagų ir pėdų grybelio
Kitas straipsnis
Eterinis pipirmėčių aliejus: naudingosios savybės odai, plaukams ir kūnui