Su kokiais kasdieniais negalavimais padeda kovoti citrinžolių eterinis aliejus?

citrinžolių eterinis aliejus

Citrinžolių eterinis aliejus yra išgaunamas iš citrinžolės augalo. Šis itin vertinamas aliejus dvelkia citrusiniu kvapu ir yra nuo seno naudojamas maisto gamyboje, kosmetikoje ir medicinoje. Citrinžolė, tai Azijos šalyse randamas augalas, suteikiantis patiekalams išskirtinį aromatą ir skonį. Tačiau citrinžolių eterinis aliejus sparčiai populiarėja ne tik kaip puikus priedas patiekalams, bet ir kaip sudedamoji kosmetikos priemonių dalis.

Eterinis aliejus dažnai naudojamas dėl malonaus citrusinio kvapo, bet jo poveikis yra daug galingesnis. Citrinžolės pasižymi antibakteriniu, antigrybeliniu ir antiseptiniu poveikiu, tad šį aliejų galima rasti tiek kasdienėse kosmetikos priemonėse, tiek gaminiuose nuo pėdų ir nagų grybelio.

Šiame straipsnyje aptarsime su kokiais negalavimais padeda kovoti citrinžolėje esančios veikliosios medžiagos ir kaip tinkamai naudoti citrinžolių eterinį aliejų.

Kaip tinkamai naudoti citrinžolių eterinį aliejų?

Nors citrinžolė yra gamtoje randamas augalas, eterinių aliejų sudėtyje yra didelė veikliųjų medžiagų koncentracija. Tad nepaisant jų natūralios kilmės, svarbu suprasti, jog eteriniai aliejai gali paveikti jūsų sveikatą. Todėl prieš išbandydami gryną aliejų ar kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra citrinžolės, atlikite alerginį testą.

Užtepkite mažą kiekį priemonės ant riešo ar kitos mažiau pastebimos kūno vietos ir stebėkite ją 24 valandas. Jei reakcija neįvyko, produktą galite naudoti saugiai.

Taip pat gryno citrinžolių eterinio aliejaus nerekomenduojama naudoti nėščioms moterims, nes išgėrus aliejaus, yra tikimybė, jog priemonė gali pakenkti vaisiui. Todėl ieškant eterinių aliejų, geriau rinktis kosmetikos priemones, kuriose jau yra šios medžiagos tinkama koncentracija.

Su kokiais negalavimais padeda kovoti citrinžolių eterinis aliejus?

Grynas citrinžolių eterinis aliejus ir priemonės, kurių sudėtyje jis naudojamas, turi teigiamų savybių kovoje su daugeliu negalavimų. Manoma, jog citrinžolių eterinis aliejus gali padėti nuo skrandžio problemų, reguliuoti cukraus lygį kraujyje ir net sumažinti cholesterolio kiekį organizme.

Tačiau tai nėra vaistinis preparatas ir dažniausiai eterinis aliejus naudojamas kaip pagalbinė priemonė. Žemiau pateikiame dažniausius eterinio aliejaus panaudojimo būdus.

Pėdų grybelis

Pėdų grybelis, tai dažnai pasitaikanti grybelinė infekcija. Grybelis gali išsivystyti užsikrėtus nuo nešvarių grindų, viešose dušų kabinose, saunoje. Taip pat sportininkai dažniau kenčia nuo šios infekcijos, kadangi grybelis dauginasi drėgnoje ir šiltoje aplinkoje, prakaituojant pėdoms. Tačiau net ir dažnai plaunant pėdas, grybelis gali būti neišvengiamas.

Kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog citrinžolių eteriniame aliejuje esančios veikliosios medžiagos veiksmingai sunaikina dažniausiai pasitaikančius grybelių variantus, įskaitant pėdų grybelį.

Naudodami priemones, praturtintas šiuo eteriniu aliejumi, galite padėti paspartinti kovą su įkyriu pėdų grybeliu.

Nagų grybelis

Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio
Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio

Mūsų aplinkoje ir ant kūno gyvena daugybė plika akimi nepastebimų organizmų – grybeliai yra vieni iš jų. Tam tikros grybelinės infekcijos gali sukelti pėdų nagų grybelį. Infekcijai palankios sąlygos yra šilta ir drėgna aplinka. Nagų grybelis dažniau užpuola žmones, kurių kraujotaka į yra suprastėjusi ir neperneša užtektinai deguonies į pirštų galiukus, taip pat patyrus nago plokštelės įtrūkimų ar traumų.

Citrinžolių aliejumi praturtintos priemonės padeda greičiau įveikti grybelį ir apsaugoti nagus nuo pakartotinių užkrėtimų. Todėl preparatai su eteriniu aliejumi dažnai naudojami pedikiūrų metu.

Bakteriniai užkrėtimai

Citrinžolės eterinis aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, tad vos keli lašai padeda įveikti dažnai sutinkamus mikroorganizmus. Tikėtina, jog šis eterinis aliejus padeda įveikti bakterijas, sukeliančias odos uždegimus. Taip pat kai kurie tyrimai rodo, jog citrinžolių eterinis aliejus gali sunaikinti plaučių uždegimą sukeliančias bakterijas.

Aliejų galite naudoti kaip sudedamąją rankų dezinfekanto dalį. Eterinis aliejus taip pat turi malonų aromatą, tad patepę rankas ar užkrėstą vietą ne tik panaikinsite bakterijas, bet ir maloniai kvepėsite.

Pagalba nuo galvos skausmo

Manoma, jog citrinžolių eterinis aliejus gali numalšinti skausmą, kadangi jis turi priešuždegiminių savybių. Žmonės, kenčiantys nuo reumatoidinio artrito, pastebėjo, jog patepus sąnarius priemone su šia medžiaga ar grynu aliejumi jų skausmas sumažėjo. Taip pat manoma, kad citrinžolių aliejus gali padėti malšinti galvos skausmą. Dažnas aliejų vartoja kaip aromaterapiją, kurios metu keli lašai aliejaus yra įlašinami į specialų garų prietaisą.

Kiti citrinžolių aliejaus panaudojimo būdai

Apsauga nuo vabzdžių

Turbūt sunkiai rastumėte žmogų, kuriam nepatinka citrusinių vaisių aromatas. Tačiau vabzdžiai kitaip nei žmonės negali pakęsti šio kvapo. Uodai ir daugelis kitų įkyrių parazitų nemėgsta aštraus citrusinio aromato ir kaip įmanoma stengiasi jo vengti. Todėl daugelis repelentų nuo vabzdžių kvepia būtent citrusais. Tačiau naudodami citrinžolių eterinį aliejų, patys galite pasigaminti natūralų repelentą.

Norėdami apsisaugoti nuo uodų, patepkite odą citrinžolių eteriniu aliejumi arba įlašinkite jo į specialų garintuvą, paskleisdami kvapą aplink save.

Aromaterapija

Aromaterapija sparčiai populiarėja pasaulyje kaip puikus būdas nusiraminti ir pasinerti į malonių aromatų jūrą. SPA centrai ir panašios įstaigos siūlo specialius pasiūlymus norintiems atsipalaiduoti eterinių aliejų pagalba. Tačiau jūs patys galite susikurti aromaterapijos pertrauką namuose. Įlašinkite citrinžolių aliejaus į specialų garintuvą ar kaitintuvą ir mėgaukitės citrusiniu aromatu. Jis ne tik atpalaiduos kūną, bet ir gali padėti numalšinti galvos skausmą bei įtampą. Citrusinių vaisių kvapas nuramina, bet tuo pačiu suteikia energijos.

Eteriniai aliejai, tai galingos priemonės, kurias žmonės naudoja šimtmečius. Dabar vis daugiau kosmetikos priemonių gamintojų pastebi eterinių aliejų galią ir panaudoja juos produktų gamyboje.

Podologijos klinikoje” pasitelkiame gamtos išmintį tam, kad pasiūlytume natūralias ir veiksmingas priemones. Mūsų kosmetikos produktus renkasi profesionalūs pedikiūrininkai, podologai ir ne tik. Šios priemonės pasirūpina pėdų ir nagų regeneracija ir odos sveikata, veikdamos kaip apsauga nuo pėdų ir nagų grybelio bei pasikartojančių užkrėtimų.

Užsirašyti probleminių pėdų pedikiūrui +37062094999

Žymės:
Ankstesnis straipsnis
Arbatmedžio aliejaus gydomosios savybės ir nauda jūsų sveikatai
Kitas straipsnis
Nimbamedžio aliejaus nauda kovoje prieš pėdų ir nagų grybelį bei kitus kasdienius negalavimus