Arbatmedžio aliejaus gydomosios savybės ir nauda jūsų sveikatai

Arbatmedžio eterinis aliejus nuo seno naudojamas odos ir nagų apsaugai bei priežiūrai. Arbatmedžio aliejus išgaunamas ne iš arbatžolių, kaip būtų galima pagalvoti. Eterinis aliejus gaminamas iš arbatmedžio (Melaleuca alternifolia) lapų.

Pirmieji arbatmedžio eterinį aliejų pradėjo naudoti Australijos aborigenai. Priemonę jie naudodavo žaizdų dezinfekcijai ir gydymui. Net ir praėjus šimtmečiams po šio eterinio aliejaus atradimo, jo svarba kosmetikoje ir medicinoje tik auga.

Šiais laikais arbatmedžio aliejus dažniausiai naudojamas kaip sudedamoji vaistų ar kosmetikos priemonių dalis. Tiek grynas, tiek kaip sudedamoji dalis, aliejus yra vertinamas dėl itin stiprių antiseptinių ir antigrybelinių savybių. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime pagrindines arbatmedžio eterinio aliejaus naudingąsias savybes ir privalumus jūsų sveikatai.

7 Arbatmedžio eterinio aliejaus naudingosios savybės

Apsauga nuo pėdų ir nagų grybelio

Pėdų ir nagų grybelis, tai nemalonus ir daug nepatogumų sukeliantis užkrėtimas. Niežulys, suskeldėjusi oda ir kiti nemalonūs pojūčiai sukelia diskomfortą ir gali plisti į kitas kūno vietas. Tiek nagų, tiek pėdų grybelį sukelia grybelinė infekcija. Nagų užkrėtimas dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, kuomet nagai pradeda skilinėti, suprastėja kraujotaka į pirštų galiukus. Tai sudaro puikias sąlygas grybeliui atsirasti ir plisti.

Pėdų grybelis dažniausiai atsiranda daug prakaituojant, sportuojant, būnant saunoje, todėl dar yra vadinamas „Atleto pėda“. Užkrėtimas dažniausiai pasireiškia niežuliu, išsausėjusia ir suskeldėjusia oda, pažeistoje vietoje atsiranda bėrimas, gali iškilti pūslės.

Abi infekcijos yra gydomos kremais, serumais ir kitomis antigrybelinėmis priemonėmis. Tačiau nedaugelis žino, jog preparatai, praturtinti arbatmedžio eteriniu aliejumi, gali ženkliai pagreitinti gijimą ir padėti atsikratyti pasikartojančių infekcijų. Moksliniai tyrimai parodė, jog arbatmedžio aliejus įveikia dažniausiai pasitaikančias grybelines ir mieliagrybių infekcijas kaip Candida.

“Podologijos klinika” kosmetikos linijoje pasitelkiame arbatmedžio aliejų kaip vieną pagrindinių sudedamųjų preparatų dalių, siekdami apsaugoti pėdas ir nagus nuo grybelio bei pakartotinio infekcijos atsiradimo.

Pasirūpinkite pėdomis su Podology.Shop natūralia kosmetika pėdų ir nagų priežiūrai.

Odos pažeidimų gydymas

Žaizdos, įpjovimai ir kiti odos pažeidimai ne tik sukelia nepatogumų, bet ir gali peraugti į  infekciją. Arbatmedžio eterinis aliejus ne tik sunaikina dalį užkrato sukėlėjų (bakterijų, virusų, grybelių), bet ir paspartina žaizdų gijimą. Preparatai, praturtinti šiuo aliejumi, padeda greičiau užgydyti žaizdas ir sumažina randų atsiradimo riziką.

Kova prieš aknę ir bakterinius odos užkrėtimus

Mūsų oda yra apsiginklavusi natūralia apsauga, kurią sudaro įvairūs mikroorganizmai. Ant odos paviršiaus esančios bakterijos palaiko tinkamą pH lygį ir užtikrina odos sveikatą. Tačiau atsiradus odos pH pažeidimams, gerąsias bakterijas pakeičia blogosios ir taip susidaro tinkamos sąlygos aknei ir kitiems bakteriniams odos užkrėtimams plisti.

Arbatmedžio eterinis aliejus sustabdo blogųjų bakterijų dauginimąsi ir padeda aknei gyti. Eterinį aliejų galima tepti tik skiestą ant pažeistos odos arba geriau įsigyti veido odos valymo ir apsaugos priemonių, kurių sudėtyje yra šios veikliosios medžiagos. Taip būsite užtikrinti, jog sudėtyje naudojama tinkama koncentracija.

Pašalina nemalonų burnos kvapą

Žmogaus burnoje gausu įvairių bakterijų. Vienos jų palaiko tinkamą burnos ertmės mikroflorą, o kitos sukelia nemalonų burnos kvapą. Burnos skalavimo skysčiai ir kitos priemonės, kurių sudėtyje yra arbatmedžio eterinio aliejaus, gali padėti panaikinti nemalonų kvapą ir palaikyti tinkamą burnos mikroflorą. Arbatmedžio aliejaus antibakterinės savybės padeda užkirsti kelią blogųjų bakterijų plitimui ir suteikia gaivumą.

Apsauga nuo pleiskanų ir galvos utėlių

Galvos, kaip ir viso kūno oda, nuolatos atsinaujina. Negyvos odos ląstelės iškrenta, o jas pakeičia naujos. Natūralus ciklas yra sunkiai pastebimas plika akimi, tačiau sutrikus galvos odos pH lygiui ar sebumo išsiskyrimui, gali atsirasti pleiskanojimas. Gausus pleiskanojimas ne tik neatrodo estetiškai, bet ir sukelia skalpo niežulį, galintį peraugti į žaizdeles. Šampūnai ir kondicionieriai, praturtinti arbatmedžio eteriniu aliejumi, padeda sureguliuoti sebumo išsiskyrimą ir skalpo odos pH, taip padėdami atsikratyti pleiskanų.

Galvos utėlės, tai kita itin nemaloni problema, nuo kurios neapsaugos net ir geriausia higienos rutina. Specialistai pastebėjo, jog šie bjaurūs plaukuose besiveisiantys parazitai tampa vis atsparesni vaistinėse randamiems produktams nuo utėlių. Tačiau jie taip pat pastebėjo, jog arbatmedžio eterinis aliejus padeda numarinti utėles, o kartu su kitomis priemonėmis sunaikinti jų kiaušinėlius. Tad jei jūsų vaikas ar jūs užsikrėtėte utėlėmis, keli lašai arbatmedžio eterinio aliejaus gali padėti atsikratyti bjaurių parazitų.

Dezinfekcinės savybės

Plintant virusams svarbu užtikrinti tinkamą higieną ir rankų dezinfekciją. Tačiau ilgainiui naudojant stiprius cheminius dezinfekcinius skysčius, rankų oda gali išsausėti, atsirasti įtrūkimų ar kitų pažeidimų.

Arbatmedžio aliejus pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir pagal atliktus tyrimus itin gerai veikia prieš  E. coli, S. pneumoniae, H. influenzae bakterijas ir virusus. Arbatmedžio aliejų taip pat galima įlašinti į paviršių valiklius, siekiant pašalinti plika akimi nematomus mikroorganizmus.

Natūralus dezodorantas

Daugelis žmonių kasdien naudoja dezodorantą, kad panaikintų nemalonų prakaito kvapą. Tačiau cheminiai dezodorantai per odą patenka į kraują ir jautresniems žmonėms gali sukelti šalutinių poveikių ar alergiją.

Natūralus dezodorantas nestabdo prakaitavimo, bet padeda pašalinti bakterijas, sukeliančias prakaito kvapą. Tam puikiai tinka priemonės, praturtintos arbatmedžio eteriniu aliejumi arba skiestas aliejus. Priemonė pašalina kvapą ir suteikia gaivumo pojūtį.

Apsaugos priemonės naudojant arbatmedžio eterinį aliejų

Nors arbatmedžio eterinis aliejus yra saugus naudoti ant odos, jo negalima vartoti per burną. Išgėrus aliejaus, jis veikia toksiškai. Taip pat žmonės, kurie turi jautrią odą ar yra alergiški augalui, iš kurio išgaunamas aliejus, pirmiausiai turėtų atlikti alerginį testą prieš naudodami produktus su šiuo aliejumi. Užtepkite nedidelį kiekį produkto ant mažo odos plotelio ir 24 valandas stebėkite odos reakciją.

Arbatmedžio aliejus – natūrali apsauga nuo pėdų grybelio

Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio
Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio

Arbatmedžio eterinis aliejus, tai puiki priemonė, siekiant atsikratyti nemalonių odos ar nagų pažeidimų. “Podologijos klinika” kosmetikos linija naudoja arbatmedžio aliejų produktų sudėtyje, tam, kad jūsų pėdų oda ir nagai būtų sveiki ir išpuoselėti. Pasitelkdami gamtos išmintį, produktus gaminame iš organiškų ir natūralių sudedamųjų dalių.

Užsirašyti probleminių pėdų pedikiūrui +37062094999

Žymės:
Kitas straipsnis
Su kokiais kasdieniais negalavimais padeda kovoti citrinžolių eterinis aliejus?