Raudonėlių eterinis aliejus – nuo grybelio, virusų ir bakterijų

raudonėlių eterinis aliejus

Raudonėlis daugeliui yra pažįstamas kaip aromatinga prieskoninė žolelė, naudojama itališko maisto gamyboje. Tiek džiovintas, tiek ką tik nuskintas raudonėlis suteikia nepakartojamą skonį ir aromatą bet kuriam patiekalui.

Įdomu, jog raudonėlis nuo seno buvo naudojamas ne tik maistui gardinti, bet ir įvairioms ligoms gydyti. Raudonėlių aliejus, pasižymintis aukšta veikliųjų medžiagų koncentracija, šimtmečius naudojamas kovoti su virusais, bakterijomis, grybeliais ir kitais organizmo negalavimais.

Raudonėlių eterinis aliejus yra išgaunamas vandeniu garinant žolelės lapus ir žydinčias viršūnėles. Taip pat augalo naudingąsias savybes galima gauti geriant arbatas ar raudonėlių papildus, tačiau prieš pradėdami vartoti maisto papildus, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Raudonėlių aliejaus gydomosios savybės

Raudonėlių aliejus savyje turi daugybę galingų gydomųjų savybių. Jas suteikia žolelėje esantys fenoliai, terpenai ir terpenoidai. Tai medžiagos randamos įvairiuose augaluose. Jos sukuria augalo skleidžiamą aromatą ir antioksidantus.

  • Karvakrolis – tai vienas iš pagrindinių komponentų, randamų raudonėlio aliejaus sudėtyje. Tyrimai pagrindžia, jog ši medžiaga padeda įveikti net kelių tipų bakterijas ir apsaugoti organizmą nuo infekcijų.
  • Timolis – kitas svarbus komponentas stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui apsisaugoti nuo žalingų medžiagų. Jis pasižymi antibakterinėmis, antigrybelinėmis, antivirusinėmis savybėmis ir netgi gali padėti išvengti širdies bei kraujagyslių ligų.
  • Rozmarino rūgštis – ši medžiaga malšina uždegimą ir apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų.

Tačiau tai tik kelios naudingosios savybės, kurias gali suteikti raudonėlių eterinis aliejus. Toliau pateikiame pagrindines gydomąsias raudonėlių aliejaus funkcijas.

Raudonėlių eterinis aliejus veikia kaip antibiotikas

Bakterijos yra svarbi žmogaus organizmo dalis. Mūsų kūnas ir organizmas savyje turi milijonus bakterijų, kurios palaiko įvairius procesus. Tačiau mus taip pat supa ir infekcijas sukeliantys mikroorganizmai. Nors kasdien susiduriame su šimtais akimi nepastebimų organizmų, tik vienas procentas bakterijų sukelia sveikatai pavojingas ligas. Bet net ir tas vienas procentas gali smarkiai paveikti žmogaus sveikatą.

Pagrindinis ginklas nuo bakterinių infekcijų yra antibiotikai. Antibiotikai veikia tik prieš bakterijas, bet per pastaruosius dešimtmečius dėl netinkamo antibiotikų vartojimo, susidarė tinkamos sąlygos plisti antibiotikams atsparioms bakterijoms.

Šie mikroorganizmai yra atsparūs antibiotikams ir gali sukelti itin rimtų padarinių žmogaus sveikatai. Todėl visuomet svarbu tokius stiprius vaistus kaip antibiotikai vartoti protingai ir tik esant bakterinėms infekcijoms, nes jie neveikia prieš virusus.

Bakterines infekcijas, kurios sukelia nežymius simptomus kaip nedidelis karščiavimas, kosulys, sloga ir pan. geriau leisti kūnui įveikti pačiam. Tačiau procesą galite paskatinti natūraliomis priemonėmis kaip raudonėlių eterinis aliejus.

Kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog raudonėlių aliejus padeda įveikti dažniausiai pasitaikančias bakterijas kaip Staphylococcus aureus. Ši bakterija gali sukelti plaučių uždegimą, kraujo užkrėtimą, apsinuodijimą maistu ir kitas ligas, kurios pasireiškia stipriais simptomais ar gali pasibaigti net mirtimi.

Taip pat yra pastebėta, jog raudonėlių eterinis aliejus yra efektyvus prieš jau minėtas superbakterijas, kurios yra įgavę atsparumą įprastiems antibiotikams. Vienos iš tokių bakterijų yra Pseudomonas aeruginosa ir E. coli. Abi infekcijos gali sukelti virškinimo sutrikimų, kraujo užkrėtimą ir kitas ligas.

Raudonėlių aliejus nuo grybelių

Žmogaus organizme ir aplink jį yra daug skirtingų rūšių grybelių. Daugelis jų yra nekenksmingi ir netgi padeda palaikyti tam tikras organizmo funkcijas ir procesus. Problema atsiranda tada, kuomet grybelis pradeda peraugti ar užsikrečiama grybeline infekcija nuo kitų žmonių. Vienas pagrindinių kaltininkų dėl žmogaus kūną paveikiančių grybelinių infekcijų yra Candida grybelis.

Šis grybelis sukelia burnos ir makšties pienligę, pėdų ir nagų grybelį. Pagrindiniai grybelinės infekcijos požymiai yra pažeistos odos patinimas, paraudimas, kai kuriais atvejais išskyros, niežėjimas. Pėdų grybelis taip pat sukelia odos pleiskanojimą, nemalonų kvapą ir odos skilinėjimą. Nagų grybelis pasireiškia pažeista nago plokštele, nago skilinėjimu ir pakitusia spalva.

Pėdų ir nagų grybelio dauginimąsi gali paskatinti netinkamas batų avėjimas, prakaituojančios pėdos, vaikščiojimas basomis pėdomis vietose, kuriose yra didesnė užsikrėtimo tikimybė (baseine, SPA, sporto klube, viešuose dušuose). Jūsų gydytojas ar vaistininkas gali skirti vaistų nuo grybelio, kurie turėtų įveikti infekciją.

Raudonėlių eterinis aliejus gali paspartinti gijimo procesą ir padėti įveikti nemalonius simptomus. Tyrimų metu buvo pastebėta, jog raudonėlis efektyviai veikia prieš Candida grybelį. Aliejaus antiseptinės savybės ramina uždegimą ir sumažina odos sudirgimą.

Jį galite naudoti gryną ar atskiestą kitu aliejumi – įtrinkite aliejų į pažeistą vietą. Pėdas galite mirkyti vandens vonelėse su šiuo aliejumi. Taip pat galite rinktis balzamus ir serumus, kurių sudėtyje jau yra raudonėlių aliejaus, ir naudoti juos nagų ir pėdų apsaugai bei priežiūrai.

Raudonėlių aliejus žarnyno sveikatai

Žarnyno ir virškinimo sistemos darbas yra atsakingas už maisto apdorojimą, naudingųjų medžiagų pasisavinimą, toksinų pašalinimą, energijos panaudojimą ir daugelį kitų esminių procesų. Tačiau virškinimo sistemos sutrikimai yra vieni dažniausiai pasitaikančių negalavimų.

Raudonėliai ir juose esančios gydomosios medžiagos gali padėti įveikti tam tikras bakterines ir parazitines žarnyno infekcijas. Vieno tyrimo metu, žmonėms, kurie turėjo žarnyno parazitų ir kentėjo nuo tokių simptomų kaip pilvo pūtimas, viduriavimas, pilvo srities skausmas, buvo paskirta kasdienė raudonėlių aliejaus dozė.

Po šešių savaičių visų tiriamųjų organizme parazitų kiekis sumažėjo ir net 77 procentai sirgusiųjų visiškai išgijo.

Kitas būdas kaip raudonėlių aliejus gali gydyti žarnyną yra taip vadinamų blogųjų bakterijų sumažinimas. Bakterijų peraugimas žarnyne gali sukelti dirgliosios žarnos sindromą. Žmonės, sergantys šia liga, patiria pilvo pūtimą, virškinimo sutrikimų, jautrumą maistui.

Tačiau pralaidus žarnynas reiškia, jog žarnyno bakterijos patenka į organizmą ir kitas organų sistemas. Todėl žmogus, turintis dirgliosios žarnos sindromą, taip pat gali kentėti nuo nuolatinio nuovargio, odos ligų, skydliaukės problemų, sąnarių skausmo. Taip pat pastebėta, jog šis sindromas gali padidinti riziką susirgti autoimuninėmis ligomis.

Vieno tyrimo metu buvo pastebėta, jog raudonėlis padėjo sumažinti bakterijų peraugimą žarnyne ir paspartinti gijimą. Tačiau norėdami pasiekti geriausių rezultatų, atsižvelkite į mitybą.

Kova prieš peršalimo ir gripo simptomus

Paprastą peršalimą ir gripą sukelia influenza virusai. Raudonėlių aliejus padeda įveikti virusines infekcijas dviem būdais. Jame esančios veikliosios medžiagos gali sunaikinti virusus, o antioksidantinės savybės apsaugo ląsteles nuo pažeidėjų.

Aliejų galima garinti ar naudoti kartu su kitais aliejais masažuojant kūną. Malonus raudonėlių aromatas atpalaiduos ir padės greičiau įveikti nemalonius peršalimo ar gripo simptomus.

Raudonėlių aliejus skausmui malšinti

Jau minėtoji medžiaga karvakrolis gali būti efektyvus būdas skausmui malšinti. Tyrimai parodė, jog raudonėlių eterinio aliejaus skausmą malšinančios savybės buvo panašios į dažniausiai naudojamų vaistų nuo skausmo poveikį.

Raumenų skausmą galima nuraminti įtrinant raudonėlių eterinio aliejaus į pažeistą vietą. Galvos skausmui mažinti, aliejų galite švelniai įtrinti į smilkinių sritį.

Kaip tinkamai naudoti raudonėlių eterinį aliejų?

Raudonėlių eterinį aliejų galite įsigyti gryną, maišytą su kitais aliejais ir kaip sudėtinę kosmetikos priemonių dalį. Raudonėliai daugeliu atvejų yra saugūs, bet prieš naudojant produktą, rekomenduojama atlikti alergijos testą. Kelis lašelius eterinio aliejaus patepkite ant riešo ir palaukite 24 valandas, stebėdami ar nepasireiškia odos sudirgimas.

Raudonėlių aliejus ir jo gaminiai yra skirti tik išoriniam naudojimui, nebandykite raudonėlių aliejaus praryti. Taip pat nėščios ir maitinančios moterys, turėtų vengti raudonėlių eterinio aliejaus, nes jo efektas nėščioms nėra iki galo ištirtas.

Natūrali kosmetika su raudonėlių eteriniu aliejumi pėdų ir nagų apsaugai

Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio
Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio

Raudonėlių eterinis aliejus yra galinga priemonė prieš infekcines ligas. Pėdų ir nagų grybelis gali išsivystyti kiekvienam, todėl svarbu pasirūpinti tinkama pėdų ir nagų apsauga. „Podologijos Klinika” kosmetikos linija siūlo ekologiškais eteriniais aliejais, vitaminais ir baltymais praturtintas kosmetikos priemones.

Užsirašyti probleminių pėdų pedikiurui  +37062094999

Žymės:
Ankstesnis straipsnis
Palmarozų eterinis aliejus: antigrybelinės, antibakterinės savybės ir nauda kūnui
Kitas straipsnis
Įaugusio nago gydymas Podologo kabinėte