Įaugusio nago gydymas Podologo kabinėte

iauges nagas. puliuoja kojos nagas
įaugęs kojos piršto nagas
įaugęs kojos piršto nagas

Įaugę nagai (Onichokriptozė) yra dažna problema, kuri gali sukelti reikšmingą diskomfortą ir skausmą. Ši būklė pasireiškia, kai nagų kraštas įauga į aplinkinę odą, sukeliant paraudimą, patinimą ir net infekciją, dažniausiai pasitaiko pirštuose, ypač didžiuosiuose kojų pirštuose. Įaugęs nagas gali sukelti skausmą, patinimą, paraudimą, infekciją ir kitus nemalonius simptomus. Tačiau, egzistuoja prevenciniai metodai ir konservatyvios gydymo procedūros, kurias gali pasiūlyti podologas. Kartais įaugusio nago gydymui reikia chirurginio įsikišimo, bet dažnai chirurginė operacija neišsprendžia problemos , ir ji pasikartoja, taip pat operacija yra invazinė procedūra ir taip pat gali būti brangi, todėl geriausia pradėti gydymą ankstyvojoje stadijoje.

Podologai siūlo įvairias konservatyvias gydymo priemones, kurios gali efektyviai gydyti įaugusius nagus ir užkirsti kelią jų pasikartojimui.

Kaip padėti sau namų sąlygom esant įaugusiam nagui? Kaip gydyti puliuojanti kojos pirsta?

Konservatyvus veiksmai gali būti pirmasis pasirinkimas, ypač pradiniame etape. Įaugusio nago gydymas namuose:

  • Kojos mirkymas: Mirkykite koją šiltame vandenyje ir druskos tirpale, kad palengvintumėte skausmą ir uždegimą. Pakartokite šį veiksmą kelis kartus per dieną.Žnyplės nagams
  • Nagų karpymas: Teisingas nagų priežiūros būdas yra tiesioginis kirpimas (be kampų kirpimo). Laikykitės tiesiosios linijos. Nagų karpymui geriausia naudoti tinkamą priemonę, geriausiai tam tinka specializuotos žnyplės nagams.
  • Įauges nagas vaistai: Vaistai, kremai skirti infekcijai gydyti, gali būti naudingi, jei jau prasidėjo uždegimas. Gydymas antibiotikais turi būti vartojamas tik tada, kai jį nurodė gydytojas, dažnai tai būna chirurgas arba dermatologas.
  • Dėvėti tinkamus batus .Per maži batų dydžiai gali prisidėti prie įaugusių nagų atsiradimo. Jei Jus dažnai kamuoja įaugę nagai podologai rekomenduoja dėvėti platesnius batus ypač platesnius vietoje prie pirštų, batai turi nespasuti pirštų. Pacientams taip pat reikia vengti dėvėti aukštakulnius, nes jie sustiprina spaudimą ant pirštų ir priverčia nagą augti neteisinga kryptimi.

Visi konservatyvūs gydymo metodai gali padėti pašalinti skausmą ir uždegimą kai yra įaugęs nagas, tačiau jie ne visada yra efektyvūs, ypač jei būklė yra pažengusi. Jei simptomai pasunkėja ar nepraeina, turėtumėte kreiptis į podologą, kuris galės nuspręsti, koks yra geriausias įaugusio nago gydymo budas konkrečiu atveju.

Kokius įaugusio nago gydymo budus gali pasiūlyti chirurgija?

Yra keletas chirurginių variantų, skirtų įaugusių nagų gydymui. Įaugusio nago operacija:

  • Įaugęs nagas operacija. Nago rezekcija
    Įaugęs nagas operacija. Nago rezekcija

    Dalinė nago rezekcija.Dalinė nago rezekcija tai yra chirurginė iaugusio nago operacija, dažniausiai naudojamas metodas gydant įaugusius nagus chirurginiu budu. Šiuo metodu chirurgas pašalina dalį nago plokštelės.

  • Pilna nago rezekcija. Sunkesniais atvejais naudojama pilna nago rezekcija tai yra chirurginė operacija kurios metu chirurgas pašalina visa nago plokštelė.

Chirurginė operacija nesuteikia garantijos kad problema nepasikartos ir net dažniausiai žmogu vėl kamuoja iauges nagas.

Kokius įaugusio nago gydymo metodus siūlo Podologija?

Pirmo vizito metu Podologas suteikia taip vadinama pirma pagalba, tai gali buti tamponavimas, įaugusio nago gabaliuko ištraukimas ir tt. Tai suteikia palengvėjima jau po pirmo vizito, toliau parenkamas planas kaip elgtis toliau kad liga neprogresuotu.

įaugęs kojos nagas
įaugęs kojos nagas

Ortoniksija (angl. Orthonyxia)

Įauges nagas. Ortoniksija. Unibrace sąsaga
Įauges nagas. Ortoniksija. Unibrace sąsaga

Ortoniksija yra terminas, naudojamas podologijoje, aprašant metodą gydant įaugusius nagus metalinėmis sąsagomis. Ortoniksija yra santykinai naujas metodas, kuris pastaraisiais metais tapo populiarus dėl didelio jo sėkmės rodiklio (net 95%) ir minimalios invazijos. Procedūra turi mažą komplikacijų riziką, ir tik nedidelius šalutinius poveikius, tokius kaip laikinas skausmas, patinimas ir mėlynės.

Ortoniksijos metu naudojamos skirtingos patentuotos sistemos bei sąsagos (Unibrace, BS ir kt.), titano siūlas, nerudijančio plieno siulas, kineziterapinės teipavimo juostos (teipai), individualios sąsagos, Rosso-Frezerio sąsagos ir kt. Geriausia variantą Podologas gali išrinkti tik matant įaugusį nagą , nes kiekviena sistema turi savo pliusu ir minusu.

Procedūra gali būti atliekama ir pacientams, sergantiems diabetu, kurie yra didesnėje rizikoje patirti kojų problemas. Tai yra saugus ir efektyvus variantas gydant įaugusius nagus šiems žmonėms, nes tai leidžia tinkamai sutvarkyti nagą, nesukeliant papildomų komplikacijų.

Taip pat tai yra palyginus greita procedūra, paprastai užtrunkanti tik 30-60 minučių. Tai reiškia, kad pacientai gali greitai sugrįžti prie savo įprastų veiklų ir kasdieninio gyvenimo. Paprastai sistema paliekama vietoje nuo kelių mėnesių iki kelių metų, leidžiant nagui augti tinkama kryptimi.Sistema turi buti nuolat prižiūrima Podologo specialisto.

Įaugusio nago prevencija

Prevencija yra svarbi, kai kalbama apie įaugusius nagas. Štai keletas patarimų, kaip užkirsti kelią šios būklės vystymuisi:

Įaugusio nago gydymas
Įaugusio nago gydymas

Kirpkite nagus tiesiai. Venkite apvalinti nagų kraštus, kai juos kirpsite. Tai užkirs kelią nagui įaugti į odą.
Dėvėkite tinkamai prigludusius batelius, užtikrinkite kad jūsų bateliai būtų tinkamai prigludę ir suteiktu pakankamai vietos Jūsų pirštams.Laikykite kojas švarias ir sausas ir reguliariai keiskite kojines. Tai užkirs kelią bakterijų ir grybelių augimui ant kojų, kurie gali prisidėti prie įaugusių nagų vystymosi. Stenkitės vengti savo pirštų sužeidimų bei traumų.

Įauges nagas kur kreiptis?  Jei pastebite ankstyvus įaugusio nago požymius, pvz., paraudimą ar patinimą aplink nagą. Ankstyvas gydymas gali užkirsti kelią būklei pablogėti ir reikalauti daugiau invazinio gydymo.

Užsirašyti įaugusio nago tvarkymui pas podologą  +37062094999

Žymės: , , , , , , , , , , ,
Ankstesnis straipsnis
Raudonėlių eterinis aliejus – nuo grybelio, virusų ir bakterijų
Kitas straipsnis
Higienos normos pedikiūro ir manikiūro meistrams, podologijos kabinetams.