Onichogrifozė – nago sustorėjimas

Sustorėję kojų nagai
Sustorėję kojų nagai
Sustorėję kojų nagai

Onichogrifozė, paprastai žinoma kaip avino rago nagai, yra būklė, kuriai būdingas nago plokštelės sustorėjimas ir išlinkimas, kuris gali būti panašus į avino rago formą. Ši būklė dažnai pastebima vyresnio amžiaus žmonėms ir ją sukelia įvairus veiksniai, įskaitant prastą kraujotaką, traumą ir grybelinę infekciją. Stori koju nagai sunkiai kerpami, o tai gali sukelti diskomfortą ir galimas komplikacijas, tokias kaip įaugę nagai ar infekcija. Šiame straipsnyje aptarsime onichogrifozės priežastis, simptomus ir gydymo galimybes, atkreipdami dėmesį į podologų vaidmenį gydant šią būklę.

Onichogrifozės priežastys:

Tiksli onichogrifozės atsiradimo priežastis nežinoma. Tačiau buvo nustatyti keli veiksniai, galintys prisidėti prie šios būklės.

  • Prasta kraujotaka: senstant mūsų kraujotakos sistema tampa mažiau efektyvi, todėl sumažėja kraujo tekėjimas į galūnes ir nagų šaknis, sutrinka nago mityba.. Tai gali sukelti nago plokštelės sustorėjimą ir kreivumą.

  • Onichogrifozė
    Onichogrifozė

    Grybelinė infekcija: Onichogrifozę gali sukelti grybelinė infekcija – nagų mikozė. Grybelis klesti šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, todėl pėdos yra ideali terpė veistis grybeliui. Infekcijai progresuojant, nagas pradeda storėti, nagus vis sunkiau gaunasi tinkamai prižiūrėti, kas dar labiau padeda kojų grybeliui plėstis.

  • Nago trauma: Pakartotinis spaudimas ar sužalojimas, taip pat gali sukelti onichogrifozę. Tai dažnai nutinka sportininkams, futbolininkams, balerinoms, bėgikams ir tt.

  • Genetika: gali būti genetinis onichogrifozės komponentas, nes kai kurie asmenys gali būti labiau linkę į šią būklę dėl savo genų.

Onichogrifozė – simptomai:

Onichogrifozė stori kojų nagai
Onichogrifozė stori kojų nagai

Dažniausias onichogrifozės simptomas yra sustorėję kojų nagai. Nagas taip pat gali pakisti, pageltonuoti arba turėti baltų dėmių ar dryžių. Gali būti tiesiog geltoni nagai. Būklei progresuojant, nagą gali būti sunkiau karpyti, o tai dar labiau sukelia diskomfortą ar skausmą. Sunkiais atvejais nagas gali įaugti į odą ir sukelti infekciją.

Onichogrifozė – diagnozė:

Onichogrifozė - stori kojų nagai
Onichogrifozė – stori kojų nagai

Podiatras dar kitaip vadinamas podologas gali diagnozuoti onichgrifozę (sustorėję kojų nagai), ištyręs pažeistą nagą (-us). Apklaus apie visus simptomus, ligos istoriją ir gyvenimo būdo įpročius, kurie gali turėti įtakos ligos atsiradimui. Kai kuriais atvejais podologas gali paimti nagų mėginį, kad nustatytų grybelinę infekciją.

Onichogrifozės gydymas:

Onichogrifozė
Onichogrifozė

Onichogrifozės gydymas priklauso nuo pagrindinės būklės priežasties. Kai kurios bendros gydymo galimybės yra:

  • Nagų kirpimas arba apdirbimas specialiai tam pritaikyta freza: Lengvais atvejais gali pakakti reguliaraus nagų kirpimo, kad būtų galima suvaldyti onichgrifozę. Sunkesniais atvejais reikalingas apsilankymas pas podologą,specialistas gali saugiai ir efektyviai apkarpyti nagus arba apdirbti nagus specialios frezos pagalba, kad sumažintų jų storį ir kreivumą.

  • Geriamieji prieš grybeliniai vaistai: jei onichgrifozę sukelia grybelinė infekcija, infekcijai pašalinti gali būti paskirti geriamieji prieš-grybeliniai vaistai, tokiu atvėju reikia kreiptis į gydytoją dermatologą.Darant viska teisingai, gerti vaistus ir nuolat lankytis pas podologa šis gydymas paprastai trunka keletą mėnesių.

Onichogrifozė ir prevencija:

Onichogrifozė
Onichogrifozė

Nors onichgrifozės ne visada galima išvengti, yra keletas žingsnių, kurių asmenys gali imtis, kad sumažintų riziką susirgti šia liga.

  • Pėdų higienos palaikymas: reguliarus kojų plovimas ir nusausinimas gali padėti sumažinti grybelinių infekcijų ir kitų su pėda susijusių būklių rizika.

  • Tinkamai prigludusių batų dėvėjimas: per ankštus arba per laisvus batus dėvint gali būti sužaloti nagai ir padidėti onichgrifozės rizika. Pasitarkite su podologu kad paaiškintu į ką atkreipti dėmesį renkantis batus Jūsų konkrečiu atveju.

  • Tinkamai kirpkite nagus: kojų nagus reikia kirpti tiesiai – nesuapvalinti kraštų, kad sumažintumėte įaugusių nagų ir kitų komplikacijų riziką.

  • Esant kraujotakos sutrikimas, rekomenduojama avėti kojines su nespaudžiančia guma ant krašto .

Jei pastebėjote bet kokius nagų pokyčius arba jaučiate diskomfortą ar skausmą, svarbu nedelsiant kreiptis pas specialistą. Ankstyva intervencija gali padėti išvengti būklės pablogėjimo ir stipriai sumažinti gydymo laiką. Podologai gali apmokyti asmenis tinkamos pėdų higienos įpročių, nagų priežiūros ypatumu ir kaip pasirinkti batus, kad būtų išvengta onichogrifozės išsivystymo ar pasikartojimo. stori koju nagai sukelia daug nepatogumų

 

Užsirašyti konsultacijai +37062094999

 

Žymės: , , , , , , , ,
Ankstesnis straipsnis
Pėdų nagų ir odos grybelio gydymas
Kitas straipsnis
Nuospaudų gydymas podologijoje