Onicholizės – nago atšokimas nuo guolio

onicholize

Onicholizė yra būklė, kai nago plokštelė atsiskiria nuo nago guolio ir tarp jų atsiranda tarpas. Dėl šio atskyrimo nagas gali pakeisti spalvą, tapti trapus ir iškreiptas, o kai kuriais atvejais taip pat gali sukelti skausmą ir diskomfortą. Yra keletas onicholizės priežasčių: trauma, infekcija, sisteminės lygos ir vaistai. Onicholizės gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties, o podologai atlieka svarbų vaidmenį gydant šią būklę.

Onicholizės priežastys

 • Trauma
  Dėl traumos nago plokštelė gali atsiskirti nuo nago guolio. Tai gali atsirasti dėl pasikartojančios nago trinties arba vieno traumuojančio įvykio, pavyzdžiui, numetus sunkų daiktą ant piršto. onicholize
 • Infekcija
  Infekcija taip pat gali sukelti onicholizę, grybelinės nago infekcijos yra gan dažna priežastis.
 • Sisteminės ligos
  Tokios kaip psoriazė, skydliaukės liga ir reaktyvusis artritas, taip pat gali sukelti onicholizę.
 • Vaistai
  Tam tikri vaistai, tokie kaip chemoterapiniai vaistai ir kai kurie antibiotikai, taip pat gali sukelti onicholizę kaip šalutinį poveikį.

Onicholizės simptomai

Dažniausias onicholizės simptomas yra nago plokštelės atsiskyrimas nuo nago guolio. Dėl to tarp jų gali susidaryti tarpas ir ten gali kauptis nešvarumai. Gali pakisti nago spalva. Nagas taip pat gali tapti trapus ir deformuotas. Kai kuriais atvejais onicholizė gali sukelti skausmą ir diskomfortą, ypač jei nago plokštelė juda arba yra spaudžiama pvz. vaikštant.

Onicholizės komplikacijos

Negydoma onicholizė gali sukelti daugybę komplikacijų. Tarpas tarp nago plokštelės ir nago guolio gali leisti kauptis nešvarumams, bakterijoms ir grybeliui, padidėja infekcijos rizika. Deformuotas nagas taip pat gali būti linkęs į didesnį traumavimą, dėl kurios nagas gali lūžti arba visiškai atsiskirti. Sunkiais atvejais onicholizė gali sukelti nuolatinį audinių žalojimą ar nago praradimą.

Onicholizės gydymasonicholize

Onicholizės gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties. Jei būklę sukėlė trauma, gali tekti kirpti nagą ir išvalyti pažeistą vietą, kad būtų išvengta infekcijos. Jei onicholizę sukelia grybelinė infekcija, gali būti paskirti priešgrybeliniai vaistai. Dėl sisteminių ligų, kurios sukelia onicholizę, reikės gydyti pagrindinę būklę. Tais atvejais, kai onicholizę sukelia vaistai, gali prireikti pakeisti vaistą.

Be pagrindinės priežasties šalinimo, taip pat yra keletas dalykų, kurie gali padėti valdyti onicholizę. Laikydami pažeistą nagą švarų ir sausą, galite išvengti infekcijos, o dėvėdami gerai prigludusius ir ne per ankštus batus galite apsisaugoti nuo tolimesnės nago traumos.

Podiatrai (podologai) atlieka svarbų vaidmenį gydant onicholizę. Podiatrai gali padėti nustatyti pagrindinę onicholizės priežastį. Jie taip pat gali patarti, kaip valdyti būklę ir išvengti tolesnių komplikacijų.Podologas gali atlikti procedūras, padedančias valdyti onicholizę ir patarti, kaip išvengti šios būklės ateityje.

Žymės: , ,
Ankstesnis straipsnis
Nuospaudų gydymas podologijoje
Kitas straipsnis
Hiperkeratozė, odos įtrūkimai – prevencija ir gydymas