Onicholizės – nago atšokimas nuo guolio

onicholize

Onicholizė (angl. Onycholysis) yra būklė, kai nago plokštelė atsiskiria nuo nago guolio ir tarp jų atsiranda tarpas. Dėl šio atskyrimo nagas gali pakeisti spalvą, tapti trapus ir iškreiptas, o kai kuriais atvejais taip pat gali sukelti skausmą ir diskomfortą. Yra keletas nagų onicholizės priežasčių: trauma, infekcija, sisteminės lygos ir vaistai. Onicholizės gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties, o podologai atlieka svarbų vaidmenį gydant šią būklę.

Onicholizė gydymas
Onicholizė gydymas

Onicholizės priežastys

  • Nago trauma
    Dėl traumos nago plokštelė gali atsiskirti nuo nago guolio. Tai gali atsirasti dėl pasikartojančios nago trinties arba vieno traumuojančio įvykio, pavyzdžiui, numetus sunkų daiktą ant piršto.
  • Infekcija
    Infekcija taip pat gali sukelti onicholizę, grybelinės nago infekcijos yra gan dažna priežastis.
  • Sisteminės ligos
    Tokios kaip psoriazė, skydliaukės liga ir reaktyvusis artritas, taip pat gali sukelti onicholizę.
  • Vaistai
    Tam tikri vaistai, tokie kaip chemoterapiniai vaistai ir kai kurie antibiotikai, taip pat gali sukelti onicholizę kaip šalutinį poveikį.

Onicholizės simptomai

Dažniausias onicholizės simptomas yra nago plokštelės atsiskyrimas nuo nago guolio. Dėl to tarp jų gali susidaryti tarpas ir ten gali kauptis nešvarumai. Gali pakisti nago spalva. Nagas taip pat gali tapti trapus ir deformuotas. Kai kuriais atvejais onicholizė gali sukelti skausmą ir diskomfortą, ypač jei nago plokštelė juda arba yra spaudžiama pvz. vaikštant.

Onicholizė gydymas
Onicholizė gydymas

Onicholizės komplikacijos

Negydoma nagų onicholizė gali sukelti daugybę komplikacijų. Tarpas tarp nago plokštelės ir nago guolio gali leisti kauptis nešvarumams, bakterijoms ir grybeliui, padidėja infekcijos rizika. Deformuotas nagas taip pat gali būti linkęs į didesnį traumavimą, dėl kurios nagas gali lūžti arba visiškai

atsiskirti. Sunkiais atvejais onicholizė gali sukelti nuolatinį audinių žalojimą ar nago praradimą.

Onicholizės gydymas

Onicholizės gydymas
Onicholizės gydymas

Onicholizės gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties. Sumuštas nagas kaip gydyti? Gali tekti iškirpti atšokusia nago plokštelę nagą ir išvalyti pažeistą vietą, kad būtų išvengta infekcijos. Jei onicholizę sukelia grybelinė infekcija, gali būti paskirti priešgrybeliniai vaistai, vaistai nuo onicholizės arba lašiukai nuo onicholizės. Dėl sisteminių ligų, kurios sukelia onicholizę, reikės gydyti pagrindinę būklę. Tais atvejais, kai onicholizę sukelia vaistai, gali prireikti pakeisti vaistą.

Be pagrindinės priežasties šalinimo, taip pat yra keletas dalykų, kurie gali padėti valdyti onicholizę. Laikydami pažeistą nagą švarų ir sausą, galite išvengti infekcijos, o dėvėdami gerai prigludusius ir ne per ankštus batus galite apsisaugoti nuo tolimesnės nago traumos.

Per kiek laiko atauga nagas?

Tikslaus atsakymo į klausimą nėra. Pas kiekvieną žmogų nagai auga skirtingu greičiu. Pas vaikus auga greičiau, nagas gali pilnai užaugti per 3 menesius , pas suaugusius žmonės nago augimo greitis gali sviruoti nuo puses metu iki metu. Senjorams nagas autauga per dar letesni laiką. Ši procesa prailgina nago traumos ir ivarios ligos.

Podiatrai atlieka svarbų vaidmenį gydant onicholizę. Podologai gali padėti nustatyti pagrindinę onicholizės priežastį. Jie taip pat gali patarti, kaip valdyti būklę ir išvengti tolesnių komplikacijų.Podologas gali atlikti procedūras, padedančias valdyti onicholizę ir patarti, kaip išvengti šios būklės ateityje.

 

Užsirašyti konsultacijai +37062094999

Žymės: , , , , , , , , ,
Ankstesnis straipsnis
Nuospaudų gydymas podologijoje
Kitas straipsnis
Hiperkeratozė, odos įtrūkimai – prevencija ir gydymas