Palmarozų eterinis aliejus: antigrybelinės, antibakterinės savybės ir nauda kūnui

palmarozu eterinis aliejus

Palmarozų eterinis aliejus, tai švelniu rožių aromatu ir citrusiniais tonais dvelkiantis skystis. Tačiau neapsigaukite, nes nors ir aliejus primena rožes, jis yra išgaunamas iš imbierinių citrinžolių augalo, o tiksliau imbierinės citrinžolės stiebelių ir džiovintų lapų. Distiliuojant išsiskiria natūralūs chemikalai, sukuriantys malonų rožių aromatą.

Palmarozų eterinis aliejus yra nuo seno naudojamas kosmetikos, kvepalų ir medicinos produktų gamyboje. Tačiau malonus aromatas yra tik viena iš daugelio naudingųjų palmarozų eterinio aliejaus savybių. Jo antigrybelinis, antiseptinis ir gydomasis poveikis padeda įveikti dažnai pasitaikančias odos ir organizmo ligas bei infekcijas.

Šiame straipsnyje aptarsime kaip galite gauti daugiausiai naudos iš palmarozų eterinio aliejaus ir kaip tinkamai jį naudoti.

Palmarozų eterinio aliejaus panaudojimo būdai

Šis itin vertinamas prabangus aliejus yra parduodamas grynas, skiestas kitais aliejais ir kaip sudedamoji kosmetikos produktų dalis. Tinkamai naudojamos, palmarozės gali padėti apsaugoti organizmą nuo infekcijų, atpalaiduoti kūną ir pagerinti bendrą savijautą.

Palmarozų aliejus nuo grybelio

Grybelinės infekcijos gali paveikti kiekvieną. Dažniausiai pasitaikančios grybelinės infekcijos yra nagų ir pėdų grybelis. Nagų ir pėdų grybelį sukelia dermatofitai. Šie grybeliai visuomet supa žmogaus kūną, bet esant sveikai ir nepažeistai odai, jie dažniausiai yra nekenksmingi.

Infekcija prasideda kuomet pėdos ar nago oda yra pažeista, taip pat grybeliais užsikrečiama nuo kitų žmonių. Grybelines pėdų ir nagų infekcijas paskatina grybeliui plisti tinkama aplinka. Nuolatos avint batus, sportuojant, dėvint iš sintetinių medžiagų pasiūtas kojines, vaikštant basomis pėdomis viešose maudymosi vietose rizikuojama užsikrėsti ir paskatinti grybelio dauginimąsi.

Nagų grybelis pasireiškia nago plokštelės uždegimu. Pažeista vieta pageltonuoja, ilgainiui paruduoja. Nagas pradeda skilinėti, sluoksniuotis ir negydant gali nukristi. Pėdų grybelis dar vadinamas atleto pėda pasireiškia kojų pėdų ir tarpupirščių odos uždegimu. Pėdų oda paraudonuoja, patinsta, pradeda pleiskanoti, niežėti. Pažeistose vietose gali atsirasti šlapiuojančių įtrūkimų.

Pastebėjus pirmuosius nagų grybelio ar pėdų grybelio požymius pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, kad šie galėtų rekomenduoti geriausias gydymo priemones. Užsirašykite pas podologą kad atliktų probleminių pėdų pedikiūrą. Tačiau įprastą gydymą galite pagreitinti pasitelkę palmarozų eterinį aliejų.

Palmarozės pasižymi galingomis antigrybelinėmis savybėmis. Net kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog į grybelio užkrato mėginį įlašinus palmarozų eterinio aliejaus, jis sustabdė grybelio dauginimąsi ir keliais atvejais net visiškai sunaikino esančią infekciją.

Palmarozų eterinį aliejų nuo pėdų ir nagų grybelio galite naudoti tiesiogiai jį tepdami ant pažeistos odos ar sumaišę su kitu aliejumi. Taip pat galite rinktis specialiai kovai prieš grybelį pritaikytų serumų ir balzamų, praturtintų šiuo aliejumi.

Kova su virusais

Šimtai virusų atakuoja mus kiekvieną dieną, yra žinoma bent 200 žmonėms pavojingų virusų. Šiais laikais apsauga nuo tokių infekcijų yra ypatingai svarbi. Priklausomai nuo viruso tipo, jie gali paveikti kvėpavimo takus, virškinamąjį traktą, odą, nervus bei kitas organų ir audinių sistemas.

Dažną virusą yra sudėtinga įveikti netgi su vaistais. Virusai kitaip nei bakterijos greičiau plinta ir gali apsisaugoti, sukurdami specialų baltyminį apvalkalą, todėl daugelis antivirusinių vaistų tiesiog negali jų pasiekti. Palmarozų aliejaus antivirusinės savybės padeda suardyti virusus ir taip greičiau juos įveikti. Kai kuriais atvejais palmarozų eterinis aliejus gali netgi sumažinti virusinių infekcijų sukeliamą karščiavimą ir kūno uždegimą.

Įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus į vonią ar garintuvą ir mėgaukitės maloniu gydančiu aromatu. Taip pat aliejų galite sumaišyti su masažo losjonu ir įtrinti į odą.

Apsauga nuo bakterinių infekcijų

Šimtai mus supančių bakterinių infekcijų gali paveikti žmogaus sveikatą. Nors bakterijų sukeltas ligas galima gydyti antibiotikais, dažnas tokių vaistų vartojimas išbalansuoja natūralią organizmo mikroflorą.

Palmarozų eterinis aliejus daug švelniau sunaikina bakterijas ir padeda greičiau išgyti. Tyrimų metu pastebėta, jog šis rožėmis kvepiantis aliejus veiksmingai sunaikina dažniausiai pasitaikančias bakterijas ir gali padėti greičiau gyti žaizdoms ir apsisaugoti nuo sepsio.

Norėdami įveikti bakterines infekcijas, palmarozų eterinį aliejų taip pat galite garinti ar įmasažuoti į odą. Taip pat šio aliejaus galite įlašinti į rankų dezinfekavimo skystį ir taip palaikyti tinkamą higieną.

Atstatomasis odos efektas

Odos senėjimui įtaką daro daug skirtingų faktorių. Aplinkos žala, kenksmingi saulės spinduliai, netinkama mityba, žalingi įpročiai bei, žinoma, natūralus senėjimas. Nors nė vienas negali sustabdyti laiko, odos senėjimo procesus galima sulėtinti. Pagrindinė priežastis kodėl odoje atsiranda raukšlelių ir ji tampa nukarusi yra kolageno gamybos sulėtėjimas.

Kolagenas yra vienas pagrindinių baltymų, atsakingų už odos ląstelių regeneraciją. Senstant, kolageno sumažėja ir pasirodo pirmieji brandos požymiai. Yra pastebėta, jog palmarozų eterinis aliejus, naudojamas ant odos, skatina kolageno gamybą ir suteikia odai elastingumo. Papildoma apsauga nuo bakterinių ir virusinių infekcijų taip pat padeda palaikyti odos sveikatą ir grožį.

Sebumo balansavimas

Žmogaus kūnas yra pasiruošęs save prižiūrėti. Vienas to pavyzdžių – natūralus odos drėkinimas. Oda palaiko drėgmę išskirdama natūralų aliejų, vadinamą sebumu. Sebumas palaiko visos odos drėgmę, apsaugo ją nuo pažeidimų. Tačiau sutrikus natūraliems kūno procesams, sebumo išsiskyrimas gali padidėti, todėl oda tampa riebi, blizgi, padidėja poros, gali atsirasti spuogelių. Priešingu atveju, kuomet sebumo išsiskiria mažiau nei turėtų, oda praranda spindesį, išsausėja, pleiskanoja, greičiau atsiranda raukšlelių.

Palmarozų eterinis aliejus reguliuoja sebumo išsiskyrimą ir gali padėti atstatyti natūralų odos balansą. Antibakterinės aliejaus savybės padeda įveikti spuogelius ir netgi sumažinti aknę. Aliejumi galima nuvalyti makiažą ir jį nuplauti švelniu odos valikliu ar naudoti kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra palmarozų.

Kaip tinkamai naudoti palmarozų eterinį aliejų?

Daugybe gydomųjų savybių pasižymintis palmarozų eterinis aliejus gali tapti jūsų kasdiene kosmetikos priemone. Tačiau pradėdami naudoti naują produktą, įsitikinkite, jog jums nepasireiškia alergija palmarozėms. Užlašinkite lašelį aliejaus ant riešo ir stebėkite vietą 24 valandas ar nepasireiškia alerginė reakcija. Daugeliu atvejų šis aliejus yra saugus naudoti sąlyčiui su oda. Jį galima naudoti gryną, atskiestą, taip pat įlašinti į vonią ar naudoti aromaterapijai garintuve.

Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, rinkitės palmarozų eteriniu aliejumi praturtintas kosmetikos priemones. Jose bus saugus aliejaus kiekis ir kitos naudingosios medžiagos, sukurtos pasirūpinti jūsų sveikata.

Eteriniais aliejais praturtinta kosmetika pėdų ir nagų apsaugai

Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio
Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio

Be abejonių palmarozų eterinis aliejus turi daugybę gydomųjų savybių. Jį galima naudoti aromaterapijai, masažui, odos ir nagų apsaugai, kovai su virusais ir bakterijomis. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, rekomenduojame ieškoti priemonių, praturtintų šiuo ir kitais eteriniais aliejais.

„Podologijos Klinika” kosmetikos linija pėdų ir nagų apsaugai siūlo ekologiškai pagamintus balzamus ir serumus, praturtintus palmarozų eteriniu aliejumi. Mūsų kosmetika yra gaminama iš ekologiškai išgaunamų eterinių aliejų, vitaminų ir baltymų, puoselėjančių nagus ir pėdas.

Šios priemonės gali būti naudojamos bendrai pėdų ir nagų priežiūrai ar norint užtikrinti apsaugą nuo grybelio. Dėl išskirtinių apsauginių savybių „Podologijos Klinika” kosmetikos produktus yra pamėgę profesionalūs podologai, manikiūrininkai ir pedikiūrininkai.

Užsirašyti probleminių pėdų pedikiurui  +37062094999

 

Žymės:
Ankstesnis straipsnis
Kokosų aliejus: nauda odai, nagams ir plaukams
Kitas straipsnis
Raudonėlių eterinis aliejus – nuo grybelio, virusų ir bakterijų