Eterinis pipirmėčių aliejus: naudingosios savybės odai, plaukams ir kūnui

pipirmėčių aliejus

Pipirmėtė, tai visiems gerai pažįstama vaistinė žolelė, kurią mūsų mamos ir močiutės naudodavo peršalimo, skausmo ir kitų negalavimų simptomams slopinti. Gaivus augalo aromatas atgaivina ir tuo pačiu padeda nusiraminti. Nuo seno naudojama pipirmėtė, pasižymi gydomosiomis savybėmis, ir gali padėti nugalėti daugelį nemalonių ligų simptomų.

Pipirmėčių eterinis aliejus yra išgaunamas iš pipirmėtes lapų. Tai itin aukštos koncentracijos medžiaga, todėl ją galima naudoti kaip priemonę nuo įvairių ligų, aromaterapijai, masažams ir pirtyse.

Daugelis gerai pažįsta pagrindines pipirmėtės gydomąsias savybes, bet nedaugelis žino, jog šis protėvių itin vertintas augalas, gali padėti numalšinti galvos skausmą, pagerinti virškinimą ir netgi tapti apsaugine priemone nuo nagų ir pėdų grybelio. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime pagrindinius negalavimus, kuriuos gydo pipirmėčių eterinis aliejus, ir kaip saugiai jį naudoti geriausiems rezultatams.

Pipirmėčių aliejaus antigrybelinės savybės

Žmogaus kūną supa šimtai skirtingos kilmės grybelinių infekcijų ir grybelių. Daugelis jų yra nekenksmingi iki kol nesusidaro tinkamos sąlygos šių organizmų perdėtam dauginimuisi. Vieni dažniausiai pasitaikančių grybelinių infekcijų yra pėdų grybelis ir nagų grybelis. Pėdų grybelis, tai odos infekcija, kurios metu grybeliui plintant, prasideda odos uždegimas.

Pažeistose vietose oda paraudonuoja, patinsta, pradeda pleiskanoti, dažniausiai infekcija pradeda plisti tarpupirščiuose, bet negydoma persimeta į kitas pėdos vietas. Pėdas niežti, atsiranda sudirgimas, pažeista oda gali skleisti nemalonų kvapą. Pėdų grybelis dažniausiai atsiranda užsikrėtus juo vaikštant basomis pėdomis viešose maudymosi, poilsio, sporto vietose. Daug laiko praleidžiant batuose, dėvint sintetinio audinio kojines, prakaituojant pėdoms.

Nagų grybelis yra mažiau užkrečiamas ir dažniausiai atsiranda iš jau turimo grybelio, Candida peraugimo ar pelėsių. Grybelio pažeistas nagas pakeičia spalvą, dažniausiai pažeista vieta pageltonuoja, ilgainiui paruduoja. Nagas pradeda sluoksniuotis, skilinėti.

Pastebėjus pirmuosius grybelio simptomus, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką ir šis padės nustatyti užkrato sukėlėją bei paskirs vaistų nuo grybelio. Dažniausiai pėdų ir nagų grybelis yra gydomas specialiais serumais, kremais ir kitomis priešgrybelinėmis priemonėmis. Tačiau pastebėta, jog kai kurios natūralios priemonės gali paspartinti gijimą ir padėti apsisaugoti nuo pakartotinių grybelinių infekcijų. Taip reikėtu kreiptis į podologą kad atliktų medicininį pedikiūrą.

Pipirmėčių eterinis aliejus yra viena iš tų priemonių, pasižyminčių galingomis priešgrybelinėmis savybėmis. Tyrimų metu pastebėta, jog šis aliejus sunaikina daugelį dažniausiai pasitaikančių grybelių, kaip Dreschlera spicifera, Fusarium oxysporum f.sp. ciceris, Macrophomina phaseolina ir taip stabdo jų dauginimąsi. Na, o malonus aromatas ir antiseptinės savybės ramina odą ir padeda jai greičiau atsigauti.

Pipirmėčių eterinis aliejus nuo skrandžio sutrikimų

Esant skrandžio ir virškinimo sutrikimams, viduriuojant, vemiant ar kuomet yra jaučiamas sustojusio skrandžio jausmas, pipirmėtė padeda greičiau pajusti palengvėjimą. Augale esančios veikliosios medžiagos atpalaiduoja skrandžio raumenis ir pagerina tulžies pūslės darbą.

Taip pat pipirmėtė gali padėti sumažinti pykinimą, viduriavimą, pilvo pūtimą. Žolelė slopina skrandžio ir virškinamojo trakto spazmus, taip pagerindama jų būklę. Tačiau pipirmėčių užpilų nerekomenduojama vartoti žmonėms, kenčiantiems nuo gastroezofaginio refliukso. Vaistažolė atpalaiduoja virškinamojo trakto raumenis ir tuo pačiu stemplės sfinkterį ir taip rūgštys iš skrandžio gali pradėti bėgti į stemplę, sukeldami deginimo jausmą.

Taip pat šiuo atveju geriau naudoti pipirmėčių arbatas ir užpilus, nes eterinio aliejaus koncentracija gali būti per didelė patekimui į skrandį.

Pipirmėčių aliejus plaukams

Sveiki ir žvilgantys plaukai, tai veidrodis į bendrą kūno sveikatą. Tačiau net ir sveikai gyvenant bei tinkamai maitinantis, kartais plaukams reikia šiek tiek daugiau rūpesčio ir meilės. Todėl pipirmėčių aliejus puoselėja plaukus keliais būdais.

  • Ramina galvos odos pleiskanojimą – pipirmėčių eterinio aliejaus antiseptinės savybės padeda nuraminti sudirgusią skalpo odą ir sumažinti pleiskanojimą. Jei pleiskanojimas atsiranda dėl galvos grybelio ar kitų infekcijų, pipirmėtė taip pat gali tapti papildoma priemone kovoje su infekcija ir odos uždegimu.
  • Skatina plaukų augimą – pipirmėtėje esančios veikliosios medžiagos stimuliuoja kraujotaką, todėl naudodami eterinį aliejų ant skalpo, galite paskatinti plaukų augimą. Keli lašiukai eterinio aliejaus kartu su jūsų naudojamais plaukų priežiūros produktais ne tik atgaivins skalpo odą, bet ir suteiks plaukams gaivinantį mėtų aromatą.

Pipirmėčių aliejus skausmui malšinti

Užklupus galvos skausmui, griebiamės visų įmanomų vaistų skausmui malšinti. Tačiau kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog pipirmėčių eterinis aliejus gali padėti numalšinti galvos skausmą, susidariusį dėl įtampos.

Praskiestu eteriniu aliejumi patepus kaktos ir smilkinių sritį, daugelis žmonių pastebi palengvėjimą ir skausmo sumažėjimą. Taip yra, nes pipirmėtėje esantys veiklieji komponentai ramina ir atpalaiduoja raumenis. Įtampos galvos skausmas dažniausiai kyla patyrus stresą, dėl netinkamos laikysenos, kuomet kaklo ir skalpo raumenys yra įsitempę. Skiestas pipirmėčių eterinis aliejus gali padėti atpalaiduoti įsitempusius raumenis, o malonus jo aromatas numalšinti stresą ir nerimą.

Taip pat šaldantis pipirmėčių aliejaus poveikis gali sumažinti sumušimų ir raumenų skausmą. Jaučiant raumenų skausmą ar susižeidus, galima sumaišyti kelis lašus pipirmėčių aliejaus su masažo aliejumi ir įmasažuoti į odą.

Kaip tinkamai naudoti pipirmėčių eterinį aliejų?

Nors daugeliui yra įprasta po ilgos dienos atsipalaiduoti su puodeliu pipirmėčių žolelių arbatos, eterinis aliejus turi daug stipresnę veikliųjų medžiagų koncentraciją. Nors daugeliu atvejų jis yra visiškai saugus naudoti sąlyčiui su oda, pirmiausia rekomenduojama atlikti alerginį testą ant mažo odos lopinėlio.

Taip pat naudojant gryną pipirmėčių eterinį aliejų būtina jį atskiesti su vandeniu ar kitais aliejais. Pipirmėčių eterinis aliejus nerekomenduojamas žmonėms, sergantiems diabetu ar turintiems žemą cukraus kiekį kraujyje, taip pat jei turite padidėjusį skrandžio rūgštingumą. Geriausias būdas gauti visus pipirmėčių augalo privalumus saugiai yra naudoti kosmetikos priemones, kurių sudėtyje jau yra tinkama veikliųjų medžiagų koncentracija.

Balzamai ir serumai, praturtinti pipirmėčių eteriniu aliejumi

Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio
Naturalios kosmetinės priemonės nuo nagų grybelio

Pipirmėtė – mūsų protėvių itin vertintas augalas, iki šių dienų naudojamas įvairiausiems negalavimams malšinti. „Podologijos Klinika” kosmetikos linija pasitelkia šimtmečius naudotas pipirmėčių eterinio aliejaus gydomąsias savybes pasiūlydama jums ekologiškas kosmetikos priemones pėdoms ir nagams.

Mūsų kosmetikos linijos produktai yra sukurti puoselėti ir apsaugoti pėdų odą ir nagus nuo grybelinių infekcijų ir uždegimo. Kosmetikos gamyboje naudojame tik ekologiškai išgaunamas priemones, suteikiančias papildomą apsaugą kovoje su grybeliu.

Ekologiški serumai ir balzamai tinka individualiam naudojimui, jei norite papildomos apsaugos nuo nemalonių infekcijų. Mūsų produktus taip pat yra pamėgę profesionalūs podologai, manikiūro ir pedikiūro specialistai.

Pasirūpinkite sveikomis pėdomis ir nagais – natūrali kosmetika pėdų ir nagų priežiūrai.

Užsirašyti probleminių pėdų pedikiūrui +37062094999

Žymės:
Ankstesnis straipsnis
Svarbiausi vitaminai odos, nagų ir plaukų sveikatai bei apsaugai
Kitas straipsnis
Kokosų aliejus: nauda odai, nagams ir plaukams